Zrození vlka - 9. kapitola

21. června 2010 v 22:29 | Embra a Michiyo
SÁZKA

Aren nebo Eronn, který z nich je lepší?
Dokáže mladík porazit svého chlupatého přítele nebo je Eronn stále rychlejší.

Byl krásný teplý podvečer a stejně jak se na obloze kroutil žlutý kotouč, který ještě svými paprsky hřál Kasai, tak i na Arenovi obličeji se objevil šťastlivý úsměv, nýbrž Aren měl opět několik dní volna. Arenuv otec Ilor byl vyslán na delší misi mimo vesnici a tak se mohl Aren radovat ze své volnosti, protože s otcem zmizel z vesnice i Daerron a Kasumi - sama odmítnula Arena trénovat v době jejich nepřítomnosti, což Arenovi nijak nevadilo a spíše ho to těšilo.
Drobný černovlasý mladík si spokojeně vykračoval vedle svého zavalitého šedého přítele, který si spokojeně něco pobrukoval a do rytmu vrtěl širokým ocasem.
"Eronn - san?" zabručel Aren a zvedl ke svému vlkovi ledově modré oči. Eronn však šel spokojeně dál, se zavřenýma očima si lehce pohopkával a dál si něco broukal.
"Eronn - san!" dloubnul Aren rázně prstíkem do šedého kožichu.
"Ano maličký?" stočil po chvilce vlk ke svému svěřenci jantarově žluté oči a zadíval se na něj. Aren však namísto odpovědi si drobnými dlaněmi zakryl obličej a vesele se začal chichotat.
"Co se děje?" šťouchnul Eronn do Arena svým vlhkým čumákem.
"Eee Eronn - san," hihňal se Aren dál, ale pomaličku stáhnul svoje drobné dlaně dolů, teprve až po chvíli se Aren úplně uklidnil.
"Eronn - san, no přemýšlel jsem-"
"Vážně?" poznamenal jízlivě vlk.
"Při posledním tréninku ti dělalo problémy udržet se mnou rychlost." opáčil Aren, jako kdyby vlk nic neřekl.
"A co tím chceš říct, prcku?" opět do něj Eronn dloubnul svým čumákem.
"No chtěl jsem se tě zeptat kolik ti vlastně je let?"
Po této otázce se však vlk najednou zastavil a lehce se naježil "Takže ty si myslíš, že už jsem nějaký stařík?"
"Ale ne, to jsem si nemyslel." začal však Aren horlivě mávat rukama.
"Jistě myslel, prcku. Abys věděl tak jsme v nejlepších letech." drknul packou do Arena a spokojeně se oklepal.
"Ale minule se mnou stařík nedokázal udržet krok." vyklouznulo Arenovi tichým hlasem, Eronn tuhle poznámku však zaregistroval.
"Aha!" začal opět packou drkat do Arena. "Takže si myslíš, že jsem stařík, co už nic neumím?!"
"Tak to není." kroutil hlavou Aren zběsile, aby vyvrátil Eronnovi myšlenky. Právě teď on sám přemýšlel nad tím, že by bylo lepší vůbec se nezeptat na otázku Eronnova věku.
"Ale ty prcku. Ty jsi tu pískle a pořád tě dokážu porazit."
"Vážně?" chytnul se Aren ihned Eronnových slov.
"No zajisté! Vsadíme se?!" zavrčel šedý vlk a sklonil hlavu k Arenovi.
"O co?" zadíval se Aren do vlčích jantarově žlutých očí.
"Když vyhraju tak budu dnes večer spát na tvé posteli a ty na zemi. A před tím mi vyčešeš kožich."
Arenovi oči se lehce rozšířily "Česat tebe? Takovou kouli chlup-"
"Pozor na jazyk prcku." opět zavrčel vlk a začal lehce našlapovat na místě.
"Jistě, staříku. A když vyhraju já tak mě budeš dva dny nosit na svých zádech."
I když se Eronnovi nelíbila Arenovi výhra za vítězství tak přeci jen přijal a oba dva se připravili k závodu. K běhu, který měl rozhodnout jejich rozpory a také určit vítěze sázky.
"Připravený?" zvedl na okamžik vlk oči k Arenovi, který stál kousek od něj a byl připravený k běhu stejně jako vlk.
"Jo." pokývnul Aren lehce hlavou a přelétnul svého vlka krátkým pohledem. Aren byl odhodlaný vyhrát a to za jakoukoli cenu. Chtěl velmi hodně vyhrát, chtěl, aby Eronn uznal, že už to není pískle, že to není prcek, ale že to je už trochu schopný Shinobi.
"Dobře tak začneme." kývnul hlavou vlk a lehce zakmital ušima.
"Začneme." souhlasil chlapec.
"Tři, dva, jedna...teď." odstartoval závod vlk, ale i přesto se ihned nerozběhnul, ale nechal Arenovi šanci na krátký náskok.
Aren však se natolik soustředil na usilovný běh, že nezaznamenal Eronnovu prodlevu při startu a šťastlivě se pousmál, když běžel ulicí jako první a jeho protivník nikde nebyl.
"Nejsem takový prcek." radostlivě vypísknul Aren a dál rychle cupital a kmital ručičkama sem a tam.
"Zvládnu to! Zvládnu to!" dodával si kuráž chlapec a letmo se poohlédnul do stran, aby zjistil kde je Eronn.
"Jen, aby ses moc nepřechválil."
Aren ucítil ledové šťouchnutí čumáku a poté jak se okolo něj prořítila obrovská koule. Nebyl to nikdo jiný než šedivý vlk se širokým ocasem, který si svižně prohopkal okolo Arena jako kdyby se nic nedělo.
"Eronn - san!" zahučel jen překvapeně chlapec, když najednou narazil do chlupatiny, která se zastavila.
"Vyhrál jsem! Vyhrál jsem! Vyhrál jsem!" spokojeně kýval hlavou Eronn do stran a vrtěl ocasem.
"Eee..." zabručel Aren a odtáhnul se od vlka, do kterého narazil. Po chvilce se začal dezorientovaně rozhlížet, když konečně zjistil, že jsou už u jejich domu. Opravdu ho Eronn porazil a on byl stále ještě pískle.

"Mmm." spokojeně bručel šedý vlk, který ležel rozvalený na Arenovi posteli a spokojeně vrtěl ocasem sem a tam.
Černovlasý chlapec seděl vedle vlka a pomalými tahy přejížděl kartáčem po Eronnovi srsti. Přeci jen Aren prohrál sázku s Eronnem a tak ho nyní čekalo kartáčování tohohle rozsáhlého kožichu a také dnešní noc na tvrdé zemi. Arenovi sice nevadilo to, že bude spát na zemi ani to, že musí teď Eronna vykartáčovat, jemu totiž vadila samotná prohra. To, že nedokázal ukázat Eronnovi, že už není takový prcek.
"Eronn - san?" špitnul po chvilce chlapec a zvedl ledově modré oči ke svému vlkovi, který však až spokojeně vrněl.
"Ano maličký?" otázal se ho medovým hlasem Eronn a pootevřel jedno z jantarově žlutých očí, aby se podíval na Arena. Ten však seděl schouleně na okraji postele a přejížděl kartáčem po šedé srsti. Po delší odmlce se však Aren odvážil "Omlouvám se, Eronn - san." vyhrknul posmutně.
"A za co?" namísto uchlácholení se ho vlk otázal, obě oči však na chlapce upíral a vyčkával na jeho odpověď.
"Já...já...myslel jsem, že-" odmlčel se Aren a zabořil svůj obličej do Eronnova měkkého kožichu.
Vlk se jen lehce pousmál, chápal však co asi mohlo Arena trápit. Přeci jen Eronn byl Arenovou součástí a za těch několik let už se naučil chápat tohohle mladíka, kterého si vybral.
"To, že jsi mne neporazil, to nic neznamená, Arene." snažil se trochu vlk povzbudit chlapce a svou obrovitou hlavou se otřel o Arenovu měkkou tvářičku.
"Za čas se ti to jistě povede, ale do té doby…" odmlčel se Eronn a jeho jantarově žluté oči se zahleděly do Arenových ledově modrých oček.
"Do té doby si budu užívat tuhle měkkou postel." protáhnul Eronn a rozvalil se na posteli, spokojeně zavrtěl ocasem a lehce mával tlapkami ve vzduchu, jak ležel na zádech.
"Ji...jistě Eronn - san, já půjdu tam dolů." kývnul černovlasý mladík hlavou a pomaličku se sesunul z postele na zem.
"Ale Arene." ozval se Eronnuv hlas a dříve než mohl Aren cokoli zaznamenat tak ucítil, jak na něj zatlačila ohromná packa vlka a zarazila drobounkého chlapce nazpět.
"Sice jsem vyhrál sázku maličký, ale i přesto chci, abys tu zůstal." odsunul se Eronn, aby udělal Arenovi nějaké místo na posteli. Přeci jen nebylo noci, kdy ty dva nespali schoulení vedle sebe a tak to nechtěl Eronn nijak měnit. Za tu dobu si na Arena zvykl a zamiloval si ho.
"Děkuji, Eronn - san." lehce se Aren pousmál a natisknul se ke svému příteli, ruce obtočil okolo jeho obrovské tlapy, kterou sevřel v náručí jako plyšáka a hlavu si položil do měkké srsti.
"Eronn - san..." zabručel unaveně Aren, nýbrž hřejivé teplo Eronnova kožichu, příjemná měkkost, ale i vlčí přítomnost byla pro chlapce jak balzám na duši, cítil se v bezpečí a tak skoro ihned na něj dopadla únava.
"Ano, maličký?" otázal se vlk.
"Chci být silnější a rychlejší...aby, abys na mne byl pyšný, Ero-…" Aren však nedokončil to, co chtěl říci, nýbrž usnul. Spokojeně s pocitem bezpečí a lásky, kterou mu Eronn věnoval.
"Neboj maličký...už teď jsem na tebe pyšný." poznamenal Eronn a lehce se dotknul svým studeným čumákem chlapce, svůj ocas stočil přes jeho drobné tělo a spokojeně se k němu natisknul.
Ať se bude dít cokoli, ať se před nimi objeví jakékoli překážky…Eronn věřil, že je Aren dokáže překonat. Věděl, že spolu to jistě zvládnou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lenulenkas Lenulenkas | Web | 21. června 2010 v 22:32 | Reagovat

hezuu
PS: na blogu máme bleskovku za super cenky,pokud máš zájem tak se stav :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama