Zrození vlka - 12. kapitola

14. července 2010 v 20:33 | Embra a Michiyo
MIZU NO MURA

Arenovi je už jedenáct let a pomaličku se blíží svým věkem, ale i schopnostmi ke zkoušce Siakhi, která má zhodnotit jeho dosavadní trénink.

Jako obvykle byl jeden z příjemně teplých dnů, kdy se žlutý kotouč nakláněl nad Kasai a paprsky hladil vesnici před tím, než se skloní za obzor.
Foukal i příjemný vítr, který si pohrával s listy stromů a lehce s nimi šustil. Větrná dlaň projížděla i vysokou trávou, která se klimbala do stran, a několik stébel lechtalo ležícího mladíka na tváři.
Aren byl rozvalený pod jedním ze světle zelených javorů, jednu ruku měl stočenou pod hlavou a v té druhé svíral rozložený svitek, do kterého zíral. Jeho ledově modré oči přejížděly řádek po řádku, jak si Aren předčítal informace o klanu Kane, o klanu, který patřil do Mizu no Mura. Tato vesnice byla od Kasai poměrně vzdálená. Na rozdíl od Kasai byla Mizu velmi chladným místem, které bylo v některých místech pokryto i sněhovou přikrývkou.   
Mladík dočetl poslední řádek pojednávající o tetai neboli schopnostech klanu Kane a stočený svitek odložil vedle sebe do trávníku.
Jeho dlaň sjela k sytě černým vlasům, které si Aren lehce prohrábnul. Byl rád za to, že se mohl na okamžik vytratit z domu a využít onoho času, aby mohl být zde, ve starém parku rodiny Siakhi.
Tento park už zde stál několik generací a dříve byl i upravovaný a opečovávaný. Dneska sem však vůbec nikdo nechodil, tedy kromě Arena s Eronnem a občas i se zde objevil i někdo mladší z rodiny. Park byl opuštěný, zarostlý, přesto si však dokázal udržet svojí magičnost a stále byl velmi příjemným místem a hlavně pro Arena, pro něhož byl tento park útočištěm.
"Hhh," oddechnul si Aren a rukou hrábnul po posledním svitku, který musel ještě přečíst a zapamatovat si stejně jako ty předešlé o klanech a o Mizu no Mura. Přeci jen Kasumi - sama se ho dotazovala na i ty nejmenší drobnosti o, kterých si myslela, že je Aren nebude vědět a ona ho tak bude moci potrestat za jeho neznalost.
"Klan Tori," přečetl si Aren nahlas a roztáhnul svitek. Na rozdíl od klanu Kane a hlavně ostatních klanu zde nebylo až tolik informací, což znamenalo, že Tori jsou podivná neznámá.
"Jeden z nejstarších a nejuznávanějších klanů, který vlastní tetai." přejel pohledem první řádky svitku.
"Klan Tori vznikl v okamžik, kdy se spojila krev ze dvou původních čistokrevných klanů s fuutonem a suitonem. Jejich silou se stal led," při pomyšlení na led se Aren oklepal, neměl vůbec rád studené věci, zato miloval teplo, i když ne nějaké vedro. Měl rád hřejivé sluneční paprsky, teplo sálající z ohně, nejvíce však zbožňoval příjemně hřející Eronnuv kožich. Odpustil však od úvah o ledu a navrátil se ke svitku.
"Led, který se rozlil do žil jejich potomků a stal se základem pro vše v tomto klanu. Klan Tori se celkově odlišuje od klanů běžných. Pocházejí z Mizu no Mura; sídlí na samém konci vesnice, kde se utvořilo jejich rozsáhlé území oddělené od zbytku vesnice spoustou sněhu a ledu, tvořící neustále otevřenou bránu do jejich kolonie. Je to klan s údernou silou, patří do hlavní bojové linie svojí vesnice a za všech okolností chrání svého Hikariho." dočetl Aren další část a zamyšleně se zahleděl nad sebe do koruny stromu.
"Tvoří uzavřenou osadu na konci vesnice, která je obehnaná sněhovou pokrývkou a ledem. Chrání Hikariho vesnice." nahlas si zopakoval Aren.
"Hikari, Hikari." zadumaně se zadíval do koruny stromu. Hikari byl nejvýše postavený shinobi vesnice, který jí vedl. Klan Siakhi z kterého Aren pocházel však nijak Hikariho nepodporoval, na veřejnosti s ním sice sympatizovali, ale uvnitř ho většina členů klanu Siakhi nenáviděla a bylo velmi zřejmé, že se snažili provádět výpady proti Hikarimu, aby do čela vesnice dostali někoho jiného, kdo by prosazoval ideologii klanu Siakhi.
Aren sice neměl zatím žádnou možnost Hikariho poznat, vlastně ho nikdy neviděl. Z toho co o něm věděl si, však udělal na něj pozitivní názor, a nynější Hikari mu byl svým jednáním sympatický.  
Mladík však sklopil hlavu a navrátil se k obsahu svitku: "Jsou to nebezpeční protivníci, díky tvrdému výcviku dokážou s hyotonem tvořit neskutečné variace, které se stávají v mnoha případech vražednými. Jediným skutečným nepřítelem ledu je oheň, existují však i tací jedinci v tomto klanu, kteří přesáhnou své umění a podaří se jim ovládnout Temný led. Proti takové síle ani obyčejný oheň nepůsobí, je to však vrcholné umění klanu Tori, jehož dosáhnou jen ti nejlepší." opět se odmlčel a zadíval se někam mimo. Mizu no Mura byla velmi zajímavá vesnice a tento klan, klan Tori byl též velmi zajímavý svými schopnostmi, obzvláště Temným ledem, který v Arenovi vyvolal další vlnu myšlenek přesto, však pokračoval dál ve studiu.
"Hierarchie klanu je rozdílná od většiny ostatních klanů. Namísto jednoho vůdce mají hned tři, jež se nazývají Triumvirátem skládajícím se ze tří nejváženějších a nejsilnějších shinobi v klanu. Tito tzv. Starší rozhodují o veškerých věcech a záležitostech klanu, stejně tak i jednotlivcích.
Byli to právě oni, kdo v dávných dobách stvořil post "Tori - hime". Pozici Tori princezny lze přiřknout pouze dívce s výjimečnými schopnostmi. Této pocty se však dosud dostalo pouze dvěma dívkám za celou stovku let, jež klan existuje. Ani klanová princezna však nemá právo zasahovat do věcí, o kterých rozhodl Triumvirát ve prospěch svého klanu."
Když se tak zamyslel tak v klanu Siakhi byla hlavou Kasumi - sama, která měla nejvyšší slovo v rodině. Druhým byl Arenu otec Ilor, který byl považován za vůdce klanu, přesto však jeho slovo mělo menší váhu než Kasumi - sama. Pokud li se však rozhodovalo o nějakých záležitostech ovlivňující členy Siakhi tak většinou tyto problémy řešila celá rodina pohromadě, toto se však nestávalo nijak často a to ze dvou důvodů. Za prvé Kasumi - sama vždycky chtěla všechny záležitosti vyřešit tak, aby bylo po jejím a za druhé bylo těžké dostat celou rodinu do jedné místnosti, aniž by se nepozabíjeli.
Aren rozhrnul konec svitku, aby si dočetl informace o klanu Tori.
"V tomto ledovém klanu neexistují rozdíly mezi pohlavím. Ať už se narodí dívka nebo chlapec, hodnota je stejná. Obě pohlaví mají stejné právo stát se jedním ze Starších, pokud takovému postu budou jejich schopnosti dosahovat.
Nejprve však musí projít dlouhým klanovým výcvikem, který se dá zařadit mezi nejdrsnější a nejkrutější vůbec. Nic bližšího však není pro okolí známé, klan udržuje veškeré věci týkající se zvyků, uspořádání i způsobu trénování výhradně mezi svými členy.
Už díky tomu kolují o klanu Tori nejrůznější fámy, zda jsou ale pravdivé či nikoliv, vědí pouze členi. Jediným ověřeným tvrzením je, že členové tohoto klanu právě kvůli ledu kolujícím v jejich těle dokázali takříkajíc obejít čas. Díky neustálému ochlazování jejich organismu dochází ke zpomalení stárnutí buněk, často tak klamou svým vzhledem, který je neúměrný jejich skutečnému věku. Nejspíše právě proto je v okolí vesnice známé tvrzení, že chlapcům z klanu Tori se svým chladem ani samotný led nevyrovná a dívky jejich klanu jsou ty nejkrásnější. A dívky jejich klanu jsou ty nejkrásnější." přečetl si Aren znovu onu poslední část. Zajímalo by ho, jestli je to opravdu pravda, že z nich je cítit led. Pro Arena by však setkání s nějakým Tori bylo asi silně nesympatické. Bylo však zajímavé ono tvrzení, že dívky klanu Tori jsou ty nejkrásnější. Toto se však nejspíše nikdy nedozví, maximálně, že by v nějakém boji narazil na dívku z Tori.
"Akito, Nishi, Kane a Tori." promnul si Aren ledově modré oči a přemýšlel nad každým z těchto čtyř klanů z Mizu no Mura.

Mizu no Mura = vesnice z které pochází Miya a Ichigo Tori
tetai = vrozené schopnosti specifické pro každý klan
hyoton = led (element)
suiton = voda (element)
fuuton = vítr (element)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama